понедељак, 16. децембар 2013.

"Hraniti" se čulima - čulo sluha

 Čulo sluha: Slušanje ne podrazumeva samo propuštanje zvuka od ušiju do mozga i njegovu analizu. Muzika koju slušamo može potpuno da nam promeni raspoloženje, kao i sam tekst pesme. Ako slušamo tešku muziku, koja stvara emocije i stanja besa, težine, nervozu, takav će biti naš um i emocije. Ako slušamo opuštajuću, veselu, radosnu muziku, to će opet uticati na nas. Pitanje je da li mi koristimo muziku ili ona nas? Ako smo neraspoloženi i slušamo muziku koja je u skladu sa našim raspoloženjem, tu ćemo i ostati. To je sa jedne strane u redu, jer toj težini(problemu) je potrebno dozvoliti da izađe iz nas, da bi je se oslobodili. Ali ako i dalje nastavljamo da slušamo takvu muziku onda ta ista muzika postaje blokada. Ako pustimo neku veseliju, srećniju muziku, ona može da nam pomogne da se izdignemo iz tog stanja i da ga prevaziđemo. Samo osetiti šta nam je u trenutku potrebno i postupati prema tome.
Osobe koje su nam prijatelji, kolege, nadređeni, porodica utiču na nas, njihova mišljenja, razmišljanja, razmena informacija sa njima je takođe nešto o čemu treba voditi računa. Gradski prevoz je odličan primer gde možete da čujete mnoge teme, od organizovanja žurke do letnjih rasprodaja, od najgorih psovki do najlepših čestitki. Od negativnih mesta, ljudi i događaja se treba kloniti kada i koliko je moguće i okružiti se pozitivnim, onim što je dobro za naše telo, srce i um.
Čakra: Vishuddhi (Višudi) - Svesnost i fokus na čulo sluha stimuliše element etra/prostora i vratnu(grlenu) čakru, povezanu sa komunikacijom, čišćenjem. Jača harizmu, oratorske sposobnosti, prefinjen, pozitivan način izražavanja, ne samo kroz govor nego i sve ostale vidove komunikacije - umetnost, govor tela, uma, emocija, ples, muziku. Jača kreativnost i komunikaciju sa našim višim umom, sposobnost da stvarno čujemo i slušamo sebe i druge.

Нема коментара:

Постави коментар